utasbiztosítás

Utasbiztosítás

2024 | július 18.
Külföldre mész? Kösd meg még az indulás előtt utasbiztosításod. Utasbiztosítás nélkül, ha külföldön betegség, baleset, poggyászkár, vagy felelősségi kár érne, a költségek Téged fognak terhelni. Fejenként napi 1000 forintból már teljes körű biztosítási védelmed lehet, és Kollégáink akár személyesen, akár online, távolról is pár perc alatt megkötik Számodra.

Utasbiztosítás - Nyaralás alatt is biztonságban!

Külföldre utazni utasbiztosítás nélkül nagy felelőtlenség lenne, mivel a hazai egészségbiztosításunk fedezete nem terjed ki külföldre. Ezáltal könnyen rémálommá válhat a legszebb utazás is egy betegség, vagy baleset miatt, ami anyagilag óriási terhet róhat Rád, ha nincs megfelelő utasbiztosításod. Hogy utazásod gondtalanul teljen, mindenképp érdemes indulás előtt utasbiztosítást kötnöd! Irodáinkban Kollégáink segítségével pár perc alatt kiválaszthatod és meg is kötheted utasbiztosításod, vagy akár általunk előkészítve, 1 kattintással e-mailben is elfogadhatod a javasolt biztosítást távolról.

 

Soha ne indulj el utasbiztosítás nélkül külföldre!

Az utasbiztosítás díja csak töredéke az utazás összköltségének, így ezen nem éri meg spórolni. Váratlan esemény vagy baleset esetén egy jól megválasztott utasbiztosítás válhat óriási segítséggé, mert 0-24 órában magyarul elérhető asszisztencia szolgáltatása teljeskörű tájékoztatást nyújt és megszervezheti az ellátást, illetve téríti a keletkező költségeket az utasbiztosítás fedezete alapján.

Az utasbiztosítás kiválasztását érdemes szakértőre bízni! Független biztosítási alkuszként nálunk a biztosító társaságok versenyeznek Érted, így több biztosító által kínált utasbiztosítás közül választhatod ki segítségünkkel a Számodra legmegfelelőbbet!

 

Mit tegyél, ha külföldön balesetet szenvedsz, vagy megbetegednél?

A Biztosítótársaságok asszisztencia vonalát (melyet a kötvényed tartalmaz, de érdemes a telefonodba is elmenteni utazás előtt) mindenképpen azonnal hívd fel, amint lehetőséged van rá. A segélyszolgálat 0-24-ben magyar nyelven tanácsot ad és megszervezi az ellátásod az adott egészségügyi intézmény felé, továbbá fizetési garanciát is nyújt, így a legtöbb esetben nem kell ott helyben rendezned a költségeket. Kisebb káresemény esetén is (pl. gyomorrontás, kagylóba lépés) jelentsd be az asszisztencia vonalon, ami történt, így pl. a patikai költségedet is a legtöbbször elszámolhatod (akár számla ellenében, utólag). 

Amennyiben az asszisztencia vonal igénybevétele nélkül Te magad rendezed a balesetből, betegségből eredő kiadásaidat, és csak a hazaérkezés után jelented ezt be a biztosító felé utólag, akkor nem, vagy csak erős limitek mellett fognak a költségeid térülni, úgy hogy alapszabály: Mindig mindent még kint be kell jelenteni az asszisztencia vonalon, amire lehet már utólag hivatkozni. 

Ha olyan súlyos baleset érne, hogy az állapotod nem tenné lehetővé a telefonálást, úgy a veled utazók, vagy a helyi orvos is megteheti a bejelentést, hivatkozva a kötvényszámodra.

 

Gyakori kérdések az utasbiztosítással kapcsolatban

    • Van a bankkártyámhoz, elég lesz? A bankkártyákhoz kapott utasbiztosításokat általában rendkívül alacsony limitek és kevés szolgáltatás jellemzi. A bank továbbá elvárhatja, hogy az utazás előtt jelents be nála az utat, különben nem nyújt fedezetet. A legtöbben az asszisztencia számát sem tudják, és hidd el, baj esetén nem a bank honlapján szeretnél 5 percig telefonszámot keresni.
    • Van Európai Egészségbiztosítási Kártyám, elég lesz? Az EEK egyrészt csak az EU-n belül nyújt fedezetet, és ott is csak részlegest, önrészt kellhet fizetned, illetve csak állami intézményekben érvényes, ha nincs állami kórház vagy orvos a közelben, a magánellátást akkor sem fedezi. Továbbá az EEK csak az orvosi kezelést fizeti, tehát az esetleges hazaszállítást, és egyéb káresemények költségeit nem fedezi.
    • Már külföldön vagyok, köthetek még utasbiztosítást? Alapszabály szerint NEM, mindenképpen még az utazás megkezdése előtt kell megkötnöd. Ha mégis kiutaztál már külföldre, akkor egyedi engedéllyel, időbeli önrésszel van esély, hogy fedezetbe tudunk vonni, ha még nem ért kint semmilyen kár, de lehetőség szerint ez a legvégső megoldás legyen csak.
    • Autós asszisztencia minden költségemet téríti, ha lerobbanok külföldön? Ezt sokan félreértik, a legkönnyebben úgy lehet megérteni a működését, ha úgy állunk hozzá, hogy azon plusz költségeket fedezi, amik amiatt érnek minket, hogy külföldön robbant le az autónk, és nem idehaza. Tehát a telefonos szervezésen túl a gépjármű javítóműhelybe vagy Magyarországra történő hazaszállítása térülhet, továbbá a többlet szállásköltséget, autóbérlési költséget, tárolási költséget fedezi a legtöbb autós asszisztencia. Vagyis magát a közvetlen javítási anyagköltséget és munkadíjat nem, hiszen ezek akkor is felmerülő költségek lennének, ha a lakóhelyünkön robbant volna le az autónk. A legtöbb biztosítónál ettől függetlenül csak 10-15 éves koráig köthető egy autóra asszisztencia szolgáltatás.
    • Terhes vagyok, utazhatok? Természetesen igen, a biztosítók többsége a terhesség 25-28. hetéig nem zárja ki az orvosi költségek megtérítését, a biztosítók szerződési feltételeikben leírják, hogy miként járnak el terhesség esetén, így a biztosítás megkötése előtt erről mindenképpen egyeztess Kollégánkkal.

 

Szakértő Kollégáink segítenek kiválasztani a számodra leginkább megfelelő  utasbiztosítást, a hozzá kapcsolható kiegészítőkkel együtt, hogy valóban gondtalanul telhessen a nyaralásod.

Megkötött utasbiztosításod díját pedig az alábbi segédletünk alapján is elutalhatod közvetlenül a Biztosítótársaságoknak: Utalási segédlet.

Fontos megjegyezni, hogy a cikkben található információk tájékoztató jellegűek és nem minősülnek hivatalos ajánlattételnek. A pontos részletekért és személyre szabott ajánlatokért kérjük, vedd fel a kapcsolatot Kollégáinkkal.

Ne habozz, gondoskodj már most utasbiztosításodról, ha külföldre készülsz – kérj személyre szabott ajánlatot még ma!

IRODA KERESŐ